वीएण्डसी हस्पिटलमा दशै संस्कार


आमसंचार

दशैको महत्व परदेशमा रहने अनि विरामी भएर अस्पताल भर्ना हुने देखि उपचारमा संम्लग्न बनेका नेपाली स्वास्थ्य कर्मीलाई जती महत्व सायदै अरुलाई हुदैन होला । विजया दशमीको दिन अस्पतालमा रहेका विरामी र स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई दशै खल्लो महसुस हुन नदिन विर्तामोड स्थित वीएण्डसी टिचिङ हस्पिटलमा मंगलबार दशै मनाईएको छ ।

विगतका बर्ष झै यसबर्ष पनि विरामी, स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई टिका लगाएर र फलफुल वितरण गरेर दशै मनाईएको हो । दशैको उलासमय वातावरणकै वेला उपचार्थ रहेका विरामीलाई वेडवेडमै पुरेर अस्पतालका कार्यकारी निर्देशक दुर्गा प्रसाईले टिका लगाई दिएका थिए । त्यस्तै गरि दशै जस्तो महान चाडमा पनि आफ्नो घर परिवार नातागोता भोटघाट रमाईलोलाई त्यागेर मानविय सेवामा तल्लिन बनेका डाक्टर देखि नर्स र कर्मचारीहरुलाई पनि निर्देशक प्रसाईले टिका लगाई शुभकामना दिएका थिए । उक्त समयमा आफ्नो पिडालाई भुलेर टिका थाप्ने सबैमा खुशीयाली छाएको थियो ।

दशै मनाउने प्रचलन अस्पतालको स्थपानाकाल देखि देखिनै सुरु गरिएको र यो कार्य संस्कारको रुपमा वीएण्डसीमा स्थापना भएको अस्पतालका प्रवक्ता प्रमिस गिरीले बताएका छन ।

हाम्रो बारे
प्रकाशक / समाचार संयोजक
विनोद पाण्डे (कमल)
सम्पादक
नरेन्द्र ढकाल
थप
दर्ता नं

सूचना विभाग :

© 2016 aamsanchar.com

Designed byappharu.com