प्रदेश १ मा २०५ थान बन्दुक संकलन, झापामा कसैले हतियार बुझाएनन्


आमसंचार

बिर्तामोड, वैशाख ९। सरकारले आफूसँग रहेको अवैध हतियार बुझाउन ३५ दिनको समय दिए पनि झापामा कसैले हतियार नबुझाएको बताइएको छ । गृहमन्त्रालयले बैशाख ५ गते राति १२ बजेसम्ममा आफूसँग भएको हतियार बुझाउन नागरिकलाई आह्वान गरेको थियो ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय झापाले सार्वजनिक सूचना जारी गर्दै हतियार बुझाउन आग्रह गरे पनि कसैले हतियार नबुझाएको प्रहरी प्रवक्ता डीएसपी महेन्द्र श्रेष्ठले जानकारी दिए । खुल्ला सीमा भएकाले झापामा अवैध हतियार ओसारपसार हुन सक्ने भए पनि हतियार बुझाउन दिएको समयमा कसैले हतियार नबुझाएको डीएसपी श्रेष्ठले बताए ।

उनले कसैसँग हतियार फेला परे कानून अनुसार कारबाही गर्ने चेतावनी दिए । यसैबीच प्रदेश १मा प्रहरीले विभिन्न जिल्लाबाट दुई सय ५ थान हतियार संकलन गरेको छ । गृह मन्त्रालयले गत चैत १ गते ३५ दिनभित्र हतियार बुझाउन गरेको सूचनापछि बैशाख ८ गतेसम्ममा सो हतियार संकलन भएको प्रदेश प्रहरी कार्यालयले जनाएको हो ।

संकलित हतियारमध्ये ९५ थान बैध र ३५ थान नवीकरण तथा दर्ता नभएको जनाइएको छ । सर्वसाधारण आफैंले प्रहरीलाई हतियार बुझाएका थिए । संकलन भएको हतियारमध्ये सबैभन्दा बढी एक सय ६७ नाल भरुवा बन्दुक रहेको छ । उता जिल्ला प्रहरी कार्यालय ताप्लेजुङले ३५ दिनमा एक सय २५ थान बन्दुक संकलन गरेको छ । यो १ नम्वर प्रदेशका जिल्लाहरुमा संकलित सबैभन्दा बढी हतियार हो ।

प्रहरी नायव उपरीक्षक सञ्जयसिंह थापाका अनुसार १० नाल व्यारेलसहित अवैध हतियार ८५ नाल संकलन गरिएको छ । इजाजत लिएर राखेका ४० नाल र १२ बोरको ५ राउण्ड गोली पनि प्रहेरीले संकलन गरेको छ । खोजीकै क्रममा ३ राउण्ड गोलीसहित १ थान रिभलवर भेटाएको प्रहरीले जनाएको छ । हतियार संकलनका लागि सबै सुरक्षा निकाय सक्रिय भएको र गाउँका प्रहरीलाई विशेष परिचालन गरिएको थापाले जानकारी दिए ।

हाम्रो बारे
प्रकाशक / समाचार संयोजक
विनोद पाण्डे (कमल)
सम्पादक
नरेन्द्र ढकाल
थप
दर्ता नं

सूचना विभाग :

© 2016 aamsanchar.com

Designed byappharu.com